Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Blog Article



Метформин намалява стареенето на органите при мъжки маймуни

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

Черупките биват турбоспирални и планиспирални, дясно и ляво завити. При някои черупките са с формата на калпаче. Вътрешните стени образуват стълбче с отвор – пъп. При някои черупката има и капаче. Черупката се образува още в ларвния стадий.

Мекотелите, които се намират на ръба на изчезване, притежават общи черти. Това са късното настъпване на полова зрялост, относително дълга продължителност на живота, ниска плодовитост, ограничен ареал и специфична среда на местообитание.

продължителността на живота след половото съзряване е правопропорционална на възрастта на настъпването му;

Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;

Бивните черупки , известни също като скафоподи, имат дълги, цилиндрични черупки с пипала, мекотели простиращи се от единия край, които тези мекотели използват, за да привличат плячка от заобикалящата вода.

Ракообразни и мекотели – специфика, риболов, отглеждане и съхранение.

По-голямата част от видовете притежават характерен орган на храносмилателната система – радула, която не се среща при другите типове животни.

Имат два или четири бъбрека. Част от отделянето се извършва и в хрилете.

Други заболявания Една малка стъпка: Как да говорим и да се самозащитаваме по време на ранна грижа за рак на гърдата

Следи от тези опити на натуралистите за класификация на мекотелите се откриват и в съвременните класификации на типа. Мекотелите днес са отделени в два подтипа, въз основа на типа на нервната система и характера на външния скелет на мекотелите.

Раждането на Венера. Фреска от Помпей Мидите често са свързвани с древногръцката богиня Афродита и нейния римски аналог Венера. Според легендата богинята се ражда от морската пяна, стъпила на черупката на мида.

Report this page